0266 373 40 60
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Peugeot Yeni Logosunu Tanıttı!

25 Şubat 2021
1 kez görüntülendi
Peugeot Yeni Logosunu Tanıttı!

2010 yılından bu yana kullandığı logosunda değişikliğe giden Peugeot, daha minimalist ve daha zarif bir görsel kimlik sunuyor.

Otomotiv endüstrisinde son birkaç yıldır logo değişim rüzgarları esiyor. Daha modern ve daha sade bir logoya geçiş yapan Volkswagen de üç boyutlu görünümden kurtulup şeffaf bir tasarıma geçen BMW de dijital dönüşümün bir parçası olarak logolarında minimalist tercihler yapmışlardı. Markanın kararlılığını ve yükselen hırsını vurgulamak isteyen Kia Motors ise yukarı yönlü ve simetrik çizgileriyle yeni logosunu ve sloganını bu yılın başında duyurmuştu.

1890 yılından bu yana otomobil üreticisi olan Peugeot da bu değişime katılıyor. 1810 yılında el aletleri üreterek çalışmaya başlayan Fransız markası en son 2010 yılında güncellediği logosunu değiştiriyor.

Son olarak 10 yıl önce değişen logo, dinamik ve akışkan yapısıyla dikkat çekiyordu. 1975 yılında tasarlanan logoyu temel alan tasarım 1998 yılında güncellenmiş ve 2010 yılında ufak değişikliklerle yenilenmişti. Mat ve krom kaplama sayesinde metalik bir etki yaratılırken aynı zamanda kontrast oluşturuluyordu. 1975 yılından bu yana önde olan tasarım yerini 1960’lı yıllarda kullanılan aslanlı logoya benzer bir tasarıma bırakıyor.

İtibar ve prestij arayan müşterileri hedef kitlesine alan şirket, logoyu da bu çerçevede güncelliyor. Markanın on birinci logosu olacak yeni logoda gücü ve kuvveti yansıtan aslanın yüzüne odaklanıyor. Yeni logonun tüm modellerde mi yoksa sadece üst sınıf modellerde mi uygulanacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Peugeot, yeni 308’i piyasaya sürmeye hazırlanırken yeni logonun da bu otomobilde kullanılması bekleniyor.

Son yıllardaki logo değişim hareketlerinde daha sadece ve düz tasarımlar (flat design) yeniden hayat buluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Resul dedi ki:

    Yaptığı işi sıkı takip eden, ve otomotiv sektörünün gelişimlerini müşterileri ile paylaşarak, yedek parça satışının yanında , müşterilerinin on-line olarak sektörünün yenilikleri hakkinda , bilgi sahibi olmasını sağlamak Palabey OTOMOTİV’ e çok yakıştı. Firmanıza sonsuz teşekkürler.

  2. Fevzi Nevzat dedi ki:

    Geçmişteki logosunu günümüze göre revize etmesi ayrı bir güzellik olmuş

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?