0266 373 40 60
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Volkswagen ID.BUZZ, firmanın ilk otonom aracı olacak!

03 Mart 2021
954 kez görüntülendi
Volkswagen ID.BUZZ, firmanın ilk otonom aracı olacak!

2025 yılından itibaren Almanya’da bu araçla sürücüsüz taksilerin oluşturulacağı belirtiliyor.

Volkswagen Commercial Vehicles, yani Volkswagen‘in ticari araç birimi önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Bu duyuruda firmanın geliştireceği tamamen elektrikli ID.BUZZ adlı minibüs modelinin aynı zamanda otonom sürüş özelliğine sahip olacağı açıklandı.

Böylece Volkswagen’in ilk tamamen sürücüsüz modeli ID.BUZZ olmuş olacak. Aracın firmanın diğer elektrikli modelleri gibi MEB platformu üzerine geliştirileceği ve 2022 yılında Hannover fabrikasında üretime alınacağı da belirtiliyor. Aracın otonom sürüşe sahip versiyonunun gelişinin ise 2025 yılında olacağı belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

Volkswagen’in otonom sürüş departmanı başındaki isim olan Christian Senger de konuyla ilgili olarak, Volkswagen’in bu yılın ilerleyen zamanlarında otonom sürüş için detaylı testlere başlayacağını belirtiyor.

Volkswagen’in otonom sürüş teknolojisinin Argo AI adlı firmanın desteğiyle geliştirileceği de belirtilenler arasında. Volkswagen ve Ford‘un bu firmaya ortak şekilde yatırım yaptığını da daha önceden biliyoruz.

Volkswagen ID.BUZZ’ın otonom sürüş sunacak olmasının sebepleri arasında sürücüsüz taksi ve sürücüsüz kargo aracı gibi amaçlarla kullanılma hedefinin bulunduğunu da öğreniyoruz. Volkswagen yetkilileri, 2025 yılından itibaren yolcuların otonom ID.BUZZ araçlarla Almanya’nın belli şehirlerinde yolculuk yapabilecekleri müjdesini de veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?